فروش انواع محصولات خوشخواب سرویس خواب خوشخواب تشک خوشخواب کالای خواب خوشخواب

مموری فوم چیست؟

مموری فوم چیست؟

تاریخچه

برای اینکه بدانیم مموری فوم چیست بیایید نگاهی اول نگاهی به تاریخچه ان بیندازیم. فوم هوشمند یا مموری فوم برای اولین بار در ۱۹۷۰ میلادی برای شاتل های فضایی طراحی شد و استفاده گردید. که هدف از تولید این فناوری این بوده که فضانوردان در طول پرواز از فشار گرانش که باعث کوفتگی بدن انها بوده است مصون بمانند .

این فوم در مرور زمان در تولید و ساخت انواع تشک، بالشت و سرویس های خواب و… مورد استقاده قرار گرفته است که در زنگی روزمره انسان باعث راحتی هرچه بیشتر او گردد.

تفاوت دیگر فوم ها با مموری فوم چیست؟

وقتی با دست یک فوم عادی را فشار می دهید به دلیل انتقال تمام نیروی وارد شده از سمت دست شما، در جهت عکس (که به سمت دست شماست) بلافاصله بعد از این که دست خود را برمی دارید به حالت اول خود برمی گردد.این انتقال نیرو به سرعت اتفاق افتاده و شدت بالایی هم دارد.

حال بگوییم فوم هوشمند چیست و چگونه است. در فوم هوشمند عمل برگشت فوم به حالت اولیه خودش با کمی تاخیر انجام می پذیرد.افزایش زمان برگشت فوم باعث کم شدن شدت نیرویی که برگشت پیدا کرده نسبت به فوم عادی است . از دیگر تفاوت های این دو فوم میتوان اشاره کرد که در مموری فوم نیروی برگشت متمرکز در یک نقطه نمی باشد، نیروی برگشت در سطح مورد تماس فوم پخش می شود.

نکته دیگر واکنش این فوم به درجه حرارت است. اگر هر دو فوم عادی و هوشمند را در مکانی سرد قرار دهیم هر دو سخت خواهند شد ولی همین که فوم هوشمند با بدن تماس پیدا کند حرارت بدن فوم را به حالت اولیه خود برمی گرداند و کاملا نرم می شود و در طول چند ثانیه قالب بدن را می گیرد و حس فوق العاده ای موقع خواب به شما می دهد. این اتفاق بدلیل حساسیت مموری فوم به درجه حرارت است.

 

چرا باید از فوم هوشمند استفاده کنیم؟

فوم هوشمند بدلیل قرار دادن ستون فقرات و گردن در حالت درست و مناسبی و ایجاد هم راستایی بین انها در بالشت ها و تشک ها استفاده می شود. تا از بروز کمر درد و گردن درد جلوگیری کند.خاصیت ارتجاعی و محافظت کننده این فوم باعث کاهش گرفتگی و ناراحتی در گردن و کمر می شود. پزشکان توصیه می کنند که استفاده کردن از تشک ها و بالشت های مموری دار از عوارض بد خوابیدن جلوگیری می کند. در مقایسه با انواع تشک و بالشت های داخل بازار میتوان از مموری فوم به عنوان یکی از بهترین تشک های طبی و بالشت های طبی نام برد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − چهار =